Zveme na workshop o marketingu a 3D tisku

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který se uskuteční 23. listopadu v UPrint 3D, specializované 3D tiskárně Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, netradiční nápady 3D výroby nebo 3D tisk přímo na místě.

„Na akci se dozvíte zajímavosti z 3D světa, jaké technologie se pro 3D tisk používají, novinky z 3D materiálů. Zmíním alespoň kevlar, nylon, onyx nebo titan, se kterými pracujeme. Zaměříme se také na to, jak se 3D tisk využívá ve startupovém světě a ve firmách, jak ho efektivně marketingově využít. Nahlédneme pod pokličku tvorby produktu pomocí 3D tisku. Představíme také proces prototypování, a jak lze 3D tisk využít u Proof-of-Concept projektů univerzit,“ uvádí organizátor Filip Auinger z Vědeckotechnického parku UP. „V neposlední řadě se podíváme přímo na tiskárny, účastníci na vlastní oči uvidí 3D tisk v reálných podmínkách,“ dodává.
3D tisk má široké využití. Firmy si často ani neuvědomí, jaké možnosti skýtá a jaké výhody především pro malosériovou výrobu má. V minulosti jsme z kovu tiskli například chladič, nebo součástky do kuličkových ložisek. Pro startupy plastovou láhev pro běžce, kde jsme se podíleli na vývoji prototypu. Médii proběhla zpráva o tisku pečetě hradu Bouzov. Pracovali jsme také na architektonických modelech z papíru nebo plastovém pítku pro kočky,“ popisuje oblasti tisku pomocí 3D technologií Hana Kubičková z UPrint 3D. „Praktické jsou také tisky zubů nebo páteří pro Lékařskou fakultu UP, kdy se studenti mohou učit na modelech v reálném měřítku, využití našeho tisku napříč univerzitou je obrovské,“ podotýká.
Workshop probíhá pod hlavičkou univerzitní konference UP Business Camp. Registraci na workshop naleznete na webu VTP UP.
UPrint 3D je specializovaným pracovištěm Univerzity Palackého v Olomouci. Je jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě. Nabízí 3D tisk, 3D skenování, poradenství a projektovou podpory firmám i univerzitním pracovištím. Využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisk z kovů, termoplastů, fotopolymerů, papíru i kompozitů. Jako jediné 3D tiskové centrum v ČR používá tiskárnu Markforged X7 s laserovým měřením přesnosti.