O nás

Seznamte se. Představujeme vám UPrint 3D a jeho zázemí, plánované akce a novinky.

O centru UPrint 3D

Centrum aditivní výroby zahájilo provoz ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2015. Jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě nabízí své služby 3D tisku, 3D skenování, poradenství a projektové podpory firmám i univerzitním pracovištím. Za dobu svého provozu se stalo první volbou pro realizaci 3D tisku pro zájemce z Hané i širšího okolí, které si nemusejí pořizovat drahé profesionální technologie ani specialisty na aditivní výrobu vlastními silami. Náš pětičlenný tým interních specialistů na jednotlivé technologie 3D tisku pomáhá zákazníkům realizovat především projekty z oblastí strojírenství a výroby, produktového designu, stavebnictví a architektury, vědy a výzkumu či umění.

VTP-UP-recepce
UPrint3D-Concept-Laser-M2-Hana-Kubičková

UPrint 3D využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisku z kovů, termoplastů, fotopolymerů i papíru. Celá škála metod aditivní výroby na jediném pracovišti přináší možnost volby nejvhodnějšího materiálu i postupu na míru danému projektu. Naši zákazníci kladně hodnotí zázemí jedné z našich nejznámějších univerzit spolu s nezávislostí pracoviště a důrazem na bezpečnost svěřených dat. Díky bohatým zkušenostem dokážeme pomoci také s dotacemi na výzkum a vývoj, získáním inovačních voucherů či s ochranou průmyslového vlastnictví.

Centrum aditivní výroby UPrint 3D je spolehlivým technologickým partnerem inovačních projektů napříč odvětvími. Jsme připraveni účinně podpořit i ten váš.

Akce a novinky centra UPrint 3D

3D tisk z kovu

Zveme na 3D workshop s prohlídkou

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který 13. března pro velký zájem znovu pořádá UPrint 3D, specializovaná 3D tiskárna Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, nebo netradiční nápady 3D výroby.

zuby

Míříme za mediky Lékařské fakulty UP

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který 27. února pořádáme na Lékařské fakultě UP. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, netradiční nápady 3D výroby nebo příklady realistických výukových pomůcek z 3D tiskárny.

Technické tiskárny v UPrint 3D

Přijďte se k nám podívat

V úterý 5. února od 16 hodin otevíráme dveře veřejnosti. Během prohlídky našeho specializovaného centra UPrint 3D se dozvíte jaké tiskárny, technologie a materiály používáme. Předvedeme vám ukázky 3D tisku, ukážeme 3D výtisky z papíru, plastu nebo kovu. Prostor bude i pro diskuzi.

3D tisk z kovu

Zveme na workshop o 3D tisku a marketingu

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který 29. ledna pro velký zájem znovu pořádá UPrint 3D, specializovaná 3D tiskárna Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, nebo netradiční nápady 3D výroby.

Technické tiskárny v UPrint 3D

Zveme na workshop o marketingu a 3D tisku

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který se uskuteční 23. listopadu v UPrint 3D, specializované 3D tiskárně Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, netradiční nápady 3D výroby nebo 3D tisk přímo na místě.

UPrint_3D-Hanka_u_M2_01

3D tisk – nová energie do vaší výroby

Ve středu 30. května se v našem centru uskuteční praktický seminář k 3D tisku. Zaměří se na financování a návratnost 3D tisku v průmyslu. Představí také materiály, možnosti a omezení tiskáren, konkrétní aplikace a jejich aplikovatelnost do reálné výroby.

Chcete se osobně podívat do centra UPrint 3D, ale nenašli jste plánované setkání v pro vás vhodném termínu? Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si prohlídku či konzultaci.