O nás

Seznamte se. Představujeme vám UPrint 3D a jeho zázemí, plánované akce a novinky.

O centru UPrint 3D

Centrum aditivní výroby zahájilo provoz ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2015. Jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě nabízí své služby 3D tisku, 3D skenování, poradenství a projektové podpory firmám i univerzitním pracovištím. Za dobu svého provozu se stalo první volbou pro realizaci 3D tisku pro zájemce z Hané i širšího okolí, které si nemusejí pořizovat drahé profesionální technologie ani specialisty na aditivní výrobu vlastními silami. Náš pětičlenný tým interních specialistů na jednotlivé technologie 3D tisku pomáhá zákazníkům realizovat především projekty z oblastí strojírenství a výroby, produktového designu, stavebnictví a architektury, vědy a výzkumu či umění.

VTP-UP-recepce
UPrint3D-Concept-Laser-M2-Hana-Kubičková

UPrint 3D využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisku z kovů, termoplastů, fotopolymerů i papíru. Celá škála metod aditivní výroby na jediném pracovišti přináší možnost volby nejvhodnějšího materiálu i postupu na míru danému projektu. Naši zákazníci kladně hodnotí zázemí jedné z našich nejznámějších univerzit spolu s nezávislostí pracoviště a důrazem na bezpečnost svěřených dat. Díky bohatým zkušenostem dokážeme pomoci také s dotacemi na výzkum a vývoj, získáním inovačních voucherů či s ochranou průmyslového vlastnictví.

Centrum aditivní výroby UPrint 3D je spolehlivým technologickým partnerem inovačních projektů napříč odvětvími. Jsme připraveni účinně podpořit i ten váš.

Akce a novinky centra UPrint 3D

UPrint_3D-Hanka_u_M2_01

3D tisk – nová energie do vaší výroby

Ve středu 30. května se v našem centru uskuteční praktický seminář k 3D tisku. Zaměří se na financování a návratnost 3D tisku v průmyslu. Představí také materiály, možnosti a omezení tiskáren, konkrétní aplikace a jejich aplikovatelnost do reálné výroby.

AllforPower_1_2018

Píší o nás v časopise All for Power

„Už dnes vynikáme v malosériové výrobě, u tvarově unikátních dílů, 3D tisku prototypů. Díky přesnému 3D skenování třeba dokážeme replikovat kovové díly, ke kterým už po letech chybí výrobní dokumentace,“ uvádí v článku časopisu All for Power Hana Kubičková, vedoucí centra UPrint 3D.

akne

Tiskneme modely pro firmu Bioderma

Pro společnost BIODERMA jsme vyrobili speciální modely obličeje s citlivou pletí. Jak se vytvářely, co všechno kolega UPrint 3D Jan Opletal během postprocesu musel udělat, jak dlouho se takový obličej z papíru na 3D tiskárně tiskne nebo kolik váží?

Chcete se osobně podívat do centra UPrint 3D, ale nenašli jste plánované setkání v pro vás vhodném termínu? Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si prohlídku či konzultaci.