Zveme na workshop o 3D tisku a marketingu

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který 29. ledna pro velký zájem znovu pořádá UPrint 3D, specializovaná 3D tiskárna Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, nebo netradiční nápady 3D výroby.

„Na akci se dozvíte zajímavosti z 3D světa, jaké technologie se pro 3D tisk používají, novinky z 3D materiálů. Zmíním alespoň kevlar, nylon, onyx nebo titan, se kterými pracujeme. Zaměříme se také na to, jak se 3D tisk využívá ve startupovém světě a ve firmách, jak ho efektivně marketingově využít. Nahlédneme pod pokličku tvorby produktu pomocí 3D tisku. Představíme také proces prototypování, a jak lze 3D tisk využít u Proof-of-Concept projektů univerzit,“ uvádí organizátor Filip Auinger z Vědeckotechnického parku UP.
3D tisk má široké využití. V minulosti jsme z kovu tiskli například chladič, nebo součástky do kuličkových ložisek. Pro startupy plastovou láhev pro běžce, kde jsme se podíleli na vývoji prototypu. Médii proběhla zpráva o tisku pečetě hradu Bouzov nebo tisku modelů zubů pro studenty Lékařské fakulty UP. Pracovali jsme také na architektonických modelech z papíru nebo plastovém pítku pro kočky,“ popisuje oblasti tisku pomocí 3D technologií Hana Kubičková z UPrint 3D.
Registraci na workshop naleznete na webu VTP UP.
UPrint 3D je specializovaným pracovištěm Univerzity Palackého v Olomouci. Je jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě. Nabízí 3D tisk, 3D skenování, poradenství a projektovou podpory firmám i univerzitním pracovištím. Využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisk z kovů, termoplastů, fotopolymerů, papíru i kompozitů. Jako jediné 3D tiskové centrum v ČR používá tiskárnu Markforged X7 s laserovým měřením přesnosti.