Míříme za mediky Lékařské fakulty UP

3D tisk jako marketingový nástroj, to je název workshopu, který 27. února pořádáme na Lékařské fakultě UP. Zájemci se mohou těšit na ukázky 3D tisku z plastu, papíru, kovu, netradiční nápady 3D výroby nebo příklady realistických výukových pomůcek z 3D tiskárny.

„Na akci se dozvíte zajímavosti z 3D světa, jaké technologie se pro 3D tisk používají, novinky z 3D materiálů. Zmíním alespoň kevlar, nylon, onyx nebo titan, se kterými pracujeme. Zaměříme se také na to, jak se 3D tisk využívá ve startupovém světě a ve firmách, jak ho efektivně marketingově využít. Nahlédneme pod pokličku tvorby produktu pomocí 3D tisku. Představíme také proces prototypování, a jak lze 3D tisk využít u Proof-of-Concept projektů univerzit,“ uvádí organizátor Filip Auinger z Vědeckotechnického parku UP.
3D tisk má široké využití. V minulosti jsme z kovu tiskli například chladič, nebo součástky do kuličkových ložisek. Pro startupy plastovou láhev pro běžce, kde jsme se podíleli na vývoji prototypu. Médii proběhla zpráva o tisku pečetě hradu Bouzov nebo tisku modelů zubů pro studenty Lékařské fakulty UP. Pracovali jsme také na architektonických modelech z papíru nebo plastovém pítku pro kočky,“ popisuje oblasti tisku pomocí 3D technologií Hana Kubičková z UPrint 3D.
Registraci na workshop naleznete na webu VTP UP.
UPrint 3D je specializovaným pracovištěm Univerzity Palackého v Olomouci. Je jedno z vůbec největších pracovišť svého druhu na Moravě. Nabízí 3D tisk, 3D skenování, poradenství a projektovou podpory firmám i univerzitním pracovištím. Využívá nejmodernějších technologií pro 3D tisk z kovů, termoplastů, fotopolymerů, papíru i kompozitů. Jako jediné 3D tiskové centrum v ČR používá tiskárnu Markforged X7 s laserovým měřením přesnosti.